W ramach realizacji innowacyjnych lekcji uczniowie z klasy IVa w kreatywny sposób poznali i prezentowali lekturę obowiązkową Akademia pana Kleksa.

Dzieci na lekcjach języka polskiego, podczas omawiania książki uczyły się poprzez zabawę. Na początku uczniowie otrzymali legitymacje zezwalające na naukę w baśniowej szkole oraz uprawniające do zbierania kolorowych piegów.Każdą lekcję rozpoczynało uroczyste odśpiewanie HYMNU AKADEMII, powiązane z aktywnością ruchową.

Uczniowie nauczyli się określać świat przedstawiony lektury, charakteryzować postaci i opisywać miejsca, które poznali czytając lekturę. Wspólnie z nauczycielem uczestniczyli w lekcjach zorganizowanych na wzór tych z lektury, takich jak lekcja przędzenia liter czy kleksografii. Połączenie nauki z zabawą (plastyczne prace wykonywane przez uczniów) daje świetne efekty edukacyjne. Dzieci nie odczuły przymusowego przyswajania wiedzy, kiedy aktywnie uczestniczyły w zabawach i konkursach na lekcjach. Jest to doskonała metoda aktywizująca, która na długo zapadnie dzieciom w pamięć. Poniżej kilka zdjęć z naszych lekcji.

 

(red. Klaudia Markot-Fedeczko, nauczyciel języka polskiego)

filmiki: https://youtube.com/shorts/qsbIc-g872Y?feature=share

https://youtube.com/shorts/JErwZXYr7fs