10 grudnia  2024r. uczniowie klas  IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym, które prowadził  przedstawiciel  Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Policjant zwrócił uczniom szczególną uwagę na rodzaj wykroczeń i czynów karalnych najczęściej dokonywanych przez nieletnich oraz związanej z popełnionymi czynami odpowiedzialności prawnej nieletnich.

      Poruszona została problematyka cyberprzemocy i jej skutków prawnych oraz zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania telefonów komórkowych, Internetu, m.in. dotyczących ochrony wizerunku przy korzystaniu z portali społecznościowych, publikowania zdjęć lub informacji o sobie lub kolegach.

     Głównym celem spotkania z uczniami było kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne czyny. Młodzież, poprzez udział w tego rodzaju zajęciach, uświadomiła sobie, jakie nie tylko ma prawa, ale także obowiązki, kto i kiedy ponosi odpowiedzialność prawną za niewłaściwe postępowanie.