Strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej z Dąbrowy Górniczej gościli 24 października w naszej szkole. Opowiedzieli o swojej pracy a przede wszystkim o swoich psach, które pomagają im w wielu akcjach . Strażacy pokazali również dzieciom co znajduje się w torbie medycznej i w co może być wyposażony pies. Następnie w przystępny sposób zaprezentowali dzieciom jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz jak prawidłowo reagować w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń. Opowiedzieli również do czego służą numery alarmowe i jak prawidłowo z nich korzystać.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu strażaków i bardzo chętnie brały udział w praktycznym prowadzeniu resuscytacji na manekinie.
– Było bardzo ciekawie i interesująco. Mogliśmy pogłaskać psa i pobawić się z nim. Ratownikom zaś zadać pytania na które otrzymaliśmy odpowiedzi – mówią zachwyceni uczniowie.





