W kwietniu 2023 w II LO im. St. Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej nastąpiło rozstrzygnięcie XIII edycji Konkursu z Języka Niemieckiego „W adidasach do celu”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Przeprowadzono go przede wszystkim w celu propagowania znajomości języka niemieckiego, ale też pobudzania do twórczego myślenia i kreowania postaw twórczych. Naszą szkołę reprezentowali Bartłomiej Supernak z klasy siódmej oraz ósmoklasiści: Iga Żmuda, Amelia Szczęsna, Zofia Rogulska, Maja Łaskawiec, Radosław Tylec. Wszyscy uczniowie wypadli świetnie, ale szczególne gratulacje należą się Idze Żmudzie, która zajęła II miejsce oraz Zofii Rogulskiej, która otrzymała wyróżnienie!

