Nasza szkoła, tradycyjnie już, włączyła się do Akcji organizowanej corocznie pod patronatem Prezydenta RP pod hasłem: Narodowe Czytanie. Rok 2022 ogłoszono Rokiem Romantyzmu Polskiego, dlatego w ramach tegorocznej Akcji czytano utwory Adama Mickiewicza zamieszczone w zbiorze Ballady i romanse.

      U nas uroczystość miała miejsce dnia 5 września 2022 roku i zgromadziła na sali gimnastycznej uczniów klas starszych oraz zaproszonych gości, przedstawicieli zaprzyjaźnionych z nasza placówką lokalnych organizacji.

      Narodowe Czytanie 2022 przygotowali uczniowie klasy VIII wraz z organizatorkami uroczystości: p. Aleksandrą Roch i p. Jolantą Kwasek. Oprócz p. Dyrektor, nauczycieli oraz przedstawicielek administracji i obsługi, treść dzieła Adama Mickiewicza przybliżali młodzieży: radny Rady Miasta – p. Adam Klimczyk, członkini KGW Okradzionów – p. Maria Ujejska, przedstawiciel OSP Okradzionów – p. Jerzy Łaskawiec, kierownik MBP Filia nr 14 – p. Jolanta Frydrych oraz panowie Janusz Dyszkowski i Rafał Jabłoński reprezentujący Klub Sportowy Przemsza Okradzionów.

      Tą drogą, dziękujemy zaproszonym gościom za aktywny udział w naszej szkolnej uroczystości.

      Dzięki kolejnej edycji Narodowego Czytania młodzież zyskała możliwość bliższego zapoznania się z balladami wieszcza narodowego Adama Mickiewicza, które to wyznaczyły początek dziejów poezji romantycznej w Polsce.