„Potyczki”  z językiem polskim

w ramach

III MIEJSKIEGO KONKURSU ZNAJOMOŚCI POWIEDZONEK  I  PRZYSŁÓW   CO TO ZNACZY?

6 kwietnia 2018 r. godz. 11.00  w Zespole  Szkolno – Przedszkolnym  nr 1 w Dąbrowie Górniczej- Błędowie odbyła się trzecia edycja w/w Konkursu, w której tradycyjnie już wzięły udział uczennice naszej szkoły: Małgorzata Wiltos z kl. VI I Karolina Szczęsna z kl. VII.

Celem konkursu było propagowanie kultury języka polskiego i rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym.

Uczestników obowiązywała ogólna znajomość frazeologizmów (w tym pochodzących z mitologii, historii, literatury), przysłów i porzekadeł występujących w języku polskim.

W konkursie, do którego przygotowanie wymagało dużego nakładu pracy, wiedzy i umiejętności, sukces odniosła, zajmując  III  miejsce, uczennica klasy VII Karolina Szczęsna.

Laureatce serdecznie gratulujemy!