Powitanie pierwszego dnia wiosny

      21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

     Tego dnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji powitania wiosny. Uczniowie w tym dniu byli w barwnych strojach i dobrych humorach. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się wierszami i piosenkami w wykonaniu uczniów edukacji zintegrowanej.  Były  gry i zabawy. Został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.  „Pani Wiosna”.  Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia był spacer, podczas którego pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Uczniowie radośnie maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą pożegnaliśmy według tradycji. Wiosna została powitana piosenkami, wierszami i okrzykami. 

     W tym dniu obchodziliśmy też Światowy Dzień Zespołu Dawna.  Aby uczcić to święto uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Dawna. W tym dniu w szkole było kolorowo i radośnie. Pomysł na takie świętowanie to doskonały sposób na integrację społeczności szkolnej, pozwala na poczucie wspólnoty i jest okazją do świetnej zabawy.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com