Światowy Dzień Wody obchodzony jest zawsze 22 marca. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 22 grudnia 1992 roku w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro (Brazylia). Powodem uchwalenia Światowego Dnia Wody był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody pitnej. 200 milionów cierpi z powodu pragnienia. Najgorsza sytuacja jest w Afryce oraz niektórych krajach Azji.

Dzięki Światowemu Dniu Wody, mamy bardziej zwrócić uwagę na ten problem. Ideą jego obchodów jest „uświadomienie państwom członkowskim wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną”.
Co roku Dzień Wody obchodzony jest pod innym hasłem. W tym roku hasłem promującym ten dzień jest: „Doceńmy wodę”.

Światowy Dzień Wody przypomina nam, jak bardzo jest ona ważna. Powinniśmy jednak pamiętać o tym cały rok! Oszczędzajmy więc wodę, dbajmy o czystość jezior i rzek! Cały świat jest w naszych rękach!

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się w obchody  tego dnia  a w tym roku w myśl rymowanki „Dziś Dzień Wody obchodzimy, więc w niebieski się stroimy” postanowili: