Spotkanie „przy  herbatce” z autorem książek dla dzieci

Pawłem  Beręsewiczem

W czwartek – 16 listopada 2017 roku w naszej szkole gościł pan Paweł Beręsewicz - tłumacz, anglista i autor książek dla dzieci i młodzieży, w tym  powieści: „Wszystkie lajki Marczuka”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Na przykład Małgośka”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, serii książek o rodzinie Ciumków oraz wielu innych wielokrotnie nagradzanych historii: wesołych, tajemniczych, bardzo ciekawych, a przede wszystkim mądrych.
      Nasz czwartkowy gość  okazał się niezwykle otwartym człowiekiem mającym doskonały kontakt z dziećmi. Wszyscy zainteresowani mogli posłuchać ciekawych historii związanych z jego kolejnymi książkami, rozegrać „mecz piłki nożnej” z pisarzem, kupić książkę jego autorstwa z dedykacją i autografem.

Nie lada gratką dla wybranych uczestników spotkania była „poważna rozmowa o książkach” przy maleńkiej filiżance herbatki. Zaproszeni uczniowie mogli, niczym wytrawni znawcy literatury dyskutować o tym, co w książkach lubią, a czego nie.
      Na zakończenie spotkania Pan Beręsewicz odpowiedział, często wierszykami swojego autorstwa, na liczne pytania zadawane  przez uczestników.

Dzięki zaangażowaniu Zuzi Kuźniak z klasy VI, mogliśmy podziękować pisarzowi za bardzo ciekawe spotkanie nietypowym upominkiem – okolicznościowym obrazkiem malowanym na szkle.

Wkrótce kolejne spotkanie z pisarzem! Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia kolejnej ciekawej przygody  z książką!