10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną pt. „Niepodległa Ojczyzna najwyższym dobrem, którą przygotowała nauczycielka historii Barbara Klimczyk z uczniami naszej szkoły. Po części artystycznej uczniowie klas młodszych zaśpiewali pieśni żołnierskie.

Uczniowie zaprezentowali utwory:- kl. III – „Legiony”- kl. I- II – „Przybyli ułani”- kl. VI – „Szare szeregi”. Uczniowie klas starszych prezentowali poezję patriotyczną. Klasy za swoje prezentacje otrzymały dyplomy, a uczniowie klas młodszych poszli z wychowawcami do świetlicy środowiskowej na warsztaty związane ze Świętem Niepodległości. W świetlicy uczniowie wykonywali samodzielnie flagi państwowe, następnie pod kierunkiem pani plastyk wykonali jeszcze piękne kotyliony. W czasie pracy wysłuchiwali pięknych utworów o tematyce patriotycznej, żołnierskiej i legionowej. Z pięknymi flagami i kotylionami uczniowie wrócili ze śpiewem do szkoły na dalsze zajęcia. Dnia 11.11.2017r. poczet sztandarowy  reprezentował szkołę w uroczystej mszy św. „Za Ojczyznę” w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.