W dniach od 21 maja do 3 czerwca 2017 roku klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 28 im. Janusza Korczaka w Dąbrowie Górniczej - Okradzionowie przebywała w Darłówku na „Zielonej Szkole”. Miejscem pobytu był Ośrodek Wypoczynkowy „GNIEWKO” w Darłówku. Opiekunami uczniów były panie mgr Anna Fujara i mgr Barbara Klimczyk. W czasie pobytu uczniów klasy III na „Zielonej Szkole” dążyło się do stworzenia środowiska sprzyjającego edukacji zdrowotnej oraz realizacji zadań i treści zawartych w działaniach. Propagowano ruch jako formy zdrowego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Dostosowywano formy ruchu do właściwości psychofizycznych i do poziomu rozwoju motorycznego dziecka. Organizowane były zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu. Przeprowadzone były ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe na plaży. Odbywały się zajęcia ruchowe z wykorzystaniem naturalnych przeszkód. Organizowano rozgrywki i turnieje sportowe na plaży oraz na terenie ośrodka. Przeprowadzono pogadanki na temat flory, fauny morskiej oraz ochrony środowiska ważnej dla zdrowia człowieka. Przed wycieczkami zawsze odbywała się pogadanka na temat bezpieczeństwa, zdrowia i ekologii. Zorganizowane były trzy wycieczki i rejs statkiem zagwarantowane przez organizatora. Pierwsza do Krzemienicy 23.05.2017r. Uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o życiu   i gatunkach pszczół. Mogli zobaczyć ich pracę oglądając wnętrze szklanego ula. Poznali urządzenia do pozyskiwania miodu, następnie odbyła się degustacja miodu i zakupy miodu. Druga wycieczka  odbyła się 31.05.2017r. do „Wioski Hobbitów” w Sierakowie Sławieńskim, gdzie dzieci wyruszyły w tajemniczą wyprawę śladami Bilbo Bagginsa, odwiedziły Kuźnię Krasnoludków oraz brały udział w hobbickich grach i zabawach. Trzecia wycieczka odbyła się 02.06.2017r. do „Leonardii” w Krupach. Dzieci bawiły się świetnie drewnianymi urządzeniami, tak jak niegdyś Leonardo da Vinci. Było to wspaniałe miejsce, gdzie czas się zatrzymał, gdzie słychać było śpiew ptaków i radość dzieciaków. 27.05.2017r. uczniowie brali udział w  rejsie statkiem „Eryk I” po Morzu Bałtyckim oraz zwiedzali Latarnię Morską w Darłówku. Dzieci wspaniale spędziły czas nad morzem. Było bardzo miło – dziękujemy.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com