We wtorek – 8 listopada 2016 roku uczniowie klas III – VI wraz z nauczycielami odwiedzili niezwykłe miejsce znajdujące się w miejscowości  Koziegłowy. Jego nazwa pochodzi od drzewa o nazwie osika, z którego przepiękne wyroby można tam obejrzeć i zakupić.

Wszystko zaczyna się od wiórka brzmi dewiza prowadzących warsztaty rękodzieła, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Po krótkim zapoznaniu z historią Osikowej Doliny, uczestnicy warsztatów wzięli się do trudnej pracy, to jest do wykonania z ekologicznych materiałów ozdób świątecznych. Każde z dzieci przywiozło do domu własnoręcznie wykonaną bombkę i choineczkę. W  przerwach mieli  możliwość  samodzielnego strugania osikowych wiórek oraz zakupienia rozmaitych, przepięknych pamiątek: zwierzątek, kwiatów czy też serduszek.

Zabawa była przednia, ponieważ biorąc udział w warsztatach, połączono piękne z pożytecznym.

Organizowane  w Osikowej Dolinie warsztaty obejmują wiele tematów, dlatego zapewne jeszcze wielokrotnie uczniowie i nauczyciele zechcą odwiedzić to niezwykłe miejsce!

 

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com