1 kwietnia 2017 roku grupa uczniów z naszej szkoły ponownie brała udział  w sadzeniu Lasu Europejskiego w Dąbrowie Górniczej w enklawie leśnej Okradzionów  - Rudy.  Organizatorem akcji jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie im. Edwarda Gierka Oddział w Dąbrowie Górniczej i Leśnictwo Łosień.

W tym roku posadzono 5 tysięcy sadzonek buków. Uczniowie przez kilka godzin sadzili młode drzewa. W tym dniu dopisała  ładna pogoda i sadzenie upłynęło w miłej serdecznej  atmosferze.

Po zakończeniu sadzenia odbył się tradycyjny piknik leśny przy ognisku, kiełbaskach, grochówce i muzyce. Zdeklarowaliśmy, że w następnym roku też weźmiemy udział w tak fajnej i zaszczytnej  akcji. Zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do domów.