W piątek - 12 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Dąbrowie Górniczej - Okradzionowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej wybitnego dąbrowianina urodzonego w Gołonogu, a zmarłego w Okradzionowie, działacza niepodległościowego i społecznego oraz wybitnego pedagoga  Antoniego Zięby (1894 - 1986).

Przed rozpoczęciem uroczystości przybyli goście, nauczyciele i delegacja uczniów złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Antoniego Zięby na miejscowym cmentarzu.
Odsłonięcie tablicy nastąpiło o godz. 16.00 na budynku Szkoły Podstawowej nr 28 w Dąbrowie Górniczej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli wielu lokalnych środowisk, rodziny Antoniego Zięby oraz wiceprezydenta miasta Marcina Bazylaka, który wraz z prezesem TPDG Arkadiuszem Rybakiem oraz potomkami Antoniego Zięby uroczyście odsłonił tablicę pamiątkową. Tablica została poświęcona przez księdza proboszcza z Parafii w Okradzionowie.

Po odsłonięciu tablicy uczestnicy uroczystości przeszli na salę gimnastyczną, gdzie wysłuchali interesującego montażu słowno- muzycznego pt. Wszystko,  co dobre od serca pochodzi, w którym wykorzystano prace konkursowe  laureatów Szkolnego Konkursu Literackiego Z pamiętnika babci…Nauczyciel z pasją i fantazją. Część artystyczna została przygotowana przez członków szkolnego koła artystycznego prowadzonego przez nauczyciela języka polskiego.

Dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły i Rady Rodziców przygotowano dla wszystkich uczestników uroczystości słodki poczęstunek.

Dyrekcja szkoły pragnie, tą drogą, podziękować za współpracę przy organizacji uroczystości członkom Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej i Miejskiej Komisji Historycznej Pokolenia.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com