Niebieski Kot  był …super

 

W poniedziałek  10 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły wraz z wychowawczyniami mieli  okazję oglądnąć na deskach teatru występ  kolegi z klasy V Jakuba Wilka, który wcielił się w postać  niebieskiego Kota w spektaklu pod tym samym tytułem. Aby obejrzeć występ uczniowie pojechali do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie.

Niebieski Kot to familijny spektakl o umiejętności kochania.

Gregory Lancaster – obrzydliwie bogaty biznesmen bez serca – dostaje od losu kolejną szansę, by odmienić swoje serce. Za sprawą tajemniczego mężczyzny w jego ekskluzywnej willi pojawia się rasowy niebieski Kot, który ma za zadanie rozbudzić w nim na nowo ludzkie odruchy. Na początku, Gregory myśli tylko o tym, jak zrobić na kocie kolejny dochodowy interes. Mają mu w tym pomóc: hodowczyni kotów rasowych Laura Champton oraz koci fryzjer Robert i weterynarz Allan. Jednak wraz z upływem czasu Gregory zaczyna przywiązywać się do kota a zbieg okoliczności doprowadza go do rozwiązania zagadki sprzed lat. W Gregorym odżywają dawne uczucia.

Niebieski Kot, by w pełni wykonać swoje zadanie, knuje spisek z Klarnetem, Larrym i Albertem – kociakami ze schroniska.

Historia ta to opowieść o niespełnionej miłości i odbudowywaniu swojego człowieczeństwa. Każdego człowieka życie może doświadczać i demoralizować, ale zawsze gdzieś głęboko w jego sercu tli się płomyczek dobra – czasami wystarczy przypadek, by rozniecić go na nowo… a przypadki można prowokować.

Wszystkim obecnym na widowni spektakl bardzo się podobał, a my byliśmy szczególnie dumni, że to właśnie uczeń naszej szkoły i kolega – Kuba Wilk znalazł się w dziecinnej obsadzie przedstawienia granego w profesjonalnym teatrze.

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com