Pod takim hasłem odbył się  4 kwietnia 2019 roku, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Nr 1 w Dąbrowie Górniczej

IV MIEJSKI  KONKURS  ZNAJOMOŚCI POWIEDZONEK  I  PRZYSŁÓW

Co to znaczy?

W konkursie,  tradycyjnie już, brały udział przedstawicielki naszej szkoły w osobach Małgorzaty Wiltos z klasy VII i ósmoklasistki  Karoliny Szczęsnej.

Od uczestników wymagano dogłębnej znajomości związków frazeologicznych pochodzących z wielu różnorodnych źródeł, począwszy od mitologii i Biblii, na dniu dzisiejszym kończąc.

Tradycyjnie już przedstawicielki godnie zaprezentowały nasza szkołę. Karolina Szczęsna, ubiegłoroczna zwyciężczyni, zajęła drugie miejsce w Konkursie!

Organizatorki zadbały o to, żeby nikt nie wyszedł ze szkoły z pustymi rękami. Uczestnicy dostali książki i dyplomy, zaś opiekunowie podziękowania  i własnoręcznie wykonane przez jedną z nauczycielek szydełkowe cudeńka!