"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Rozwijamy zainteresowania czytelnicze naszych uczniów!

Ukazywanie wartości książki we współczesnym świecie i rozwijanie zainteresowań  czytelniczych uczniów to jedno z najważniejszych zadań nauczyciela języka polskiego w szkole. Takie cele przyświecały  nauczycielowi  języka polskiego Jolancie Kwasek  w trakcie przygotowywania uczennic klas V i VI do konkursów czytelniczych.

Na pochwałę zasługuje uczennica klasy V PATRYCJA SULEJ, która włożyła wiele trudu  w przygotowanie się do III REGIONALNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO  W kręgu bohaterów  powieści Alfreda Szklarskiego, zorganizowanego  w Szkole Podstawowej nr 29 w Dąbrowie Górniczej 1 marca 2017roku. Nie udało się zdobyć  jednego z trzech miejsc, ale wiadomo  nie od dziś, że zwycięzca może być tylko jeden.

5 kwietnia 2017 roku okazało się, iż nasza szkoła jest „frazeologiczną potęgą” na terenie miasta. Tego dnia bowiem w Szkole Podstawowej nr 27 w Dąbrowie Górniczej zorganizowany został II MIEJSKI KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY Co to znaczy? Od uczestników wymagano znajomości szeregu związków frazeologicznych używanych w języku polskim. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięstwo i 2 miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły, przyczyniając się do promocji placówki nie tyko w środowisku lokalnym.

I tak zwycięstwo w konkursie odniosła uczennica klasy VI KAROLINA SZCZĘSNA a miejsce II zajęła MAŁGORZATA WILTOS z  klasy V.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy a pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach czytelniczych służących rozwijaniu ich zainteresowań czytelniczych.